booked.net
 
 

 


Erdoğan Cezayir Başbakanına başsağlığı diledi

Erdoğan Cezayir Başbakanına başsağlığı diledi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir"deki askeri nakliye uçağının düşmesi hadisesiyle ilgili Cezayir Başbakanı Ahmed Uyahya ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir"deki askeri nakliye uçağının düşmesi hadisesiyle ilgili Cezayir Başbakanı Ahmed Uyahya ile telefonda görüştü.
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşme, Cumhurbaşkanı Erdoğan"ın Beştepe"de Başbakan Binali Yıldırım"ı kabulü sırasında gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, elim kazada 250"yi aşkın Cezayirlinin hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duyduğunu belirterek, Cezayir halkına başsağlığı diledi. Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika"ya da taziye dileklerinin iletilmesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir"de ilan edilen 3 günlük yas çerçevesinde Türkiye"nin Cezayir Büyükelçiliği"ndeki Türk bayrağının da yarıya indirildiğine dikkati çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayatlarını kaybeden Cezayirlilere Allah"tan rahmet, ailelerine de sabır ve metanet diledi.
(Derya Yetim/İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   Erdoğan, Cezayir, Başbakanına, başsağlığı, diledi

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.