booked.net
 
 

 


Erdoğan, May ile telefonda görüştü

Erdoğan, May ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı Theresa May ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede İngiltere Başbakanı May"in Suriye rejimine karşı düzenledikleri operasyon hakkında bilgi paylaşımında bulunduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı Theresa May ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede İngiltere Başbakanı May"in Suriye rejimine karşı düzenledikleri operasyon hakkında bilgi paylaşımında bulunduğu öğrenildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İngiltere Başbakanı Theresa May arasında bugün bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede, Suriye"deki son gelişmeler ele alındı. İngiltere Başbakanı May"in Suriye rejimine karşı düzenledikleri operasyon hakkında bilgi paylaşımında bulunduğu görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan da Türkiye"nin kimyasal silahların kullanımını öteden beri net bir şekilde kınadığına dikkati çekti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye rejiminin gerek kimyasal gerek konvansiyonel silahlarla gerçekleştirdiği zulmün sona erdirilmesi ve Suriye halkının kalıcı barış ve huzuru için tek yolun siyasi çözüm olduğunu belirtti. Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan"ın bölgede gerilimin daha fazla tırmandırılmamasının önemini de vurguladığı kaydedildi.
(İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   Erdoğan, May, ile, telefonda, görüştü

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.