booked.net
 
 

 


“ABD ve müttefikleri Suriye"de hedeflerine ulaşamadı”

“ABD ve müttefikleri Suriye Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, ABD ve müttefikleri İngiltere ve Fransa"nın, çatışmalarla dolu Suriye"ye yönelik son füze saldırılarında hiçbir hedefe ulaşamadıklarını söyledi.

Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, ABD ve müttefikleri İngiltere ve Fransa"nın, çatışmalarla dolu Suriye"ye yönelik son füze saldırılarında hiçbir hedefe ulaşamadıklarını söyledi.
Hasan Nasrallah, Beyrut"ta dün katıldığı televizyon programında, Suriye"ye yapılan saldırıların Suriye ulusunun ve hükümet güçlerinin iradesini kırmak anlamına geldiğini, fakat bunun yerine onların direncini ve kararlılıklarını artırdığını belirtti. Nasrallah, “ABD ve müttefikleri Suriye"de hedeflerine ulaşamadı. Bu saldırı silahlı grupların moralini yükseltmeyi amaçlıyorsa, aslında onları hayal kırıklığına uğrattı" diye konuştu.

NASRALLAH"A GÖRE "KİMYASAL SALDIRI" YALANMIŞ
Nasrallah, "Amerikan askerleri, Suriye"deki herhangi bir kara harekatının kolay bir görev olmayacağının farkındadır ve bu yüzden bundan kaçınıyorlar" dedi. Nasrallah, ABD, İngiltere ve Fransa"nın, Suriye"ye karşı füze saldırıları başlatmakta acele ettiklerini, çünkü başkent Şam"ın 10 kilometre kuzeydoğusundaki Duma kentine kimyasal saldırı gerçekleştirildiği iddialarının asılsız olduğunu savundu. Nasrallah, "Uluslararası kimyasal silah uzmanlarının iddia edilen siteye ulaşmasından önce senaryoyu bitirmek istediler" diye konuştu.
(İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   “ABD, ve, müttefikleri, Suriye"de, hedeflerine, ulaşamadı”,

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.