booked.net
 
 

 


Perakende satış endeksleri açıklandı

 Perakende satış endeksleri açıklandı Perakende satış hacmi 2018 Şubat döneminde bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8 arttı. 

Perakende satış hacmi 2018 Şubat döneminde bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8 arttı. 
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılı Şubat ayı perakende satış endekslerini açıkladı. Buna göre; takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2018 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 7,7, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 7,4, otomotiv yakıtı satışları yüzde 10,2 arttı. 

PERAKENDE SATIŞ HACMİ BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE YÜZDE 1 AZALDI 
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2018 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 1 azaldı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 0,5, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 1,2, otomotiv yakıtı satışları yüzde 0,8 azaldı. 

PERAKENDE CİRO BİR ÖNCEKİ YILIN AYNI AYINA GÖRE YÜZDE 18,2 ARTTI 
Takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro 2018 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,2 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 16,5, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 19,8, otomotiv yakıtı satışları yüzde 16,6 arttı. 

PERAKENDE CİRO BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE YÜZDE 0,3 AZALDI 
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro 2018 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 0,3 azaldı. Aynı ayda gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 0,4, otomotiv yakıtı satışları yüzde 1,9 azalırken, gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 0,8 arttı. 
(İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   , Perakende, satış, endeksleri, açıklandı,

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.