booked.net
 
 

 


Yolcu sayısı yüzde 7 arttı

Yolcu sayısı yüzde 7 arttı Türkiye"nin ve Avrupa"nın tek denize dolgu yöntemiyle yapılan Ordu-Giresun Havalimanında Nisan ayında uçuş ve yolcu trafiği bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artış gösterdi.

Türkiye"nin ve Avrupa"nın tek denize dolgu yöntemiyle yapılan Ordu-Giresun Havalimanında Nisan ayında uçuş ve yolcu trafiği bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artış gösterdi.
DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2018 yılı Nisan ayı Havalimanı istatistiklerine göre, Nisan ayında Ordu-Giresun Havalimanından iç hatlarda 83 bin 286, dış hatlarda 167 olmak üzere toplamda 83 bin 453 yolcu hizmet aldı.
Yine Nisan ayında iç hat iniş-kalkış yapan uçak trafiği 550 olurken dış hatlar uçak trafiği 2 olmak üzere toplam uçak trafiği 552"ye ulaştı. Yine Nisan ayında Ordu-Giresun Havalimanının kargo, posta, bagaj olmak üzere yük trafiği ise toplamda 573 ton olarak gerçekleşti.
İstatistiklere göre, Ocak-Nisan aylarındaki 4 ayda Ordu-Giresun Havalimanından, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artışla 337 bin 837 yolcu hizmet aldı. Hizmet verilen toplam uçak trafiği 2 bin 417"ye, yük (kargo+posta+bagaj) trafiği ise yüzde 10 artışla 2 bin 475 tona ulaştı.
(İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   Yolcu, sayısı, yüzde, 7, arttı,

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.