booked.net
 
 

 


Merkel ve Macron"dan İsrail ve İran"a çağrı

Merkel ve Macron Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İsrail"in Suriye"deki İran hedeflerini vurmasının ardından taraflara gerilimi düşürme çağrısında bulundu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İsrail"in Suriye"deki İran hedeflerini vurmasının ardından taraflara gerilimi düşürme çağrısında bulundu.
Almanya"nın Hollanda Belçika sınır üçgeninde bulunan ve Aachen kentinden düzenlenen Uluslararası Şarlman Ödülü törenine katılarak bu yılki Şarlman ödülüne layık görülen Emmanuel Macron ile bir araya gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel, son olarak Suriye"de yaşanan gerginlikle ilgili olarak iki lider ödül töreni öncesi bir araya gelerek Suriye"deki son durumu değerlendirdiler. Her iki lider İsrail"in Suriye"yi hedef alan saldırılarından kaygı duyulduğu, bölgede temkinli olma ve gerilimi düşürme çağrısında bulundu.
Merkel, Şarlman Ödül töreninde yaptığı konuşmada İsrail ile İran arasında yaşanan durumun son derece karmaşık bir hal aldığını belirterek taraflara sağduyu çağrısı yaptı. Merkel, "Son saatlerde tırmanan gerilimin durumun savaş veya barış meselesine dönüştüğünü gösterdiğini” söyledi.
(Mehmet Koca /İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   Merkel, ve, Macron"dan, İsrail, ve, İran"a, çağrı

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.