booked.net
 
 

 


Dışişleri Bakanlığından çifte açıklama

Dışişleri Bakanlığından çifte açıklama Dışişleri Bakanlığı, Irak"ta dün yapılan genel seçimler ve Endonezya"da yaşanan terör saldırına ilişkin açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı, Irak"ta dün yapılan genel seçimler ve Endonezya"da yaşanan terör saldırına ilişkin açıklama yaptı.
Dışişleri Bakanlığından Irak"ta dün yapılan genel seçimlere ilişkin yapılan açıklamada, “Irak"ta ülke genelinde yaşanan bazı terör eylemlerine ve usulsüzlük iddialarına rağmen parlamento seçimleri tamamlanmıştır. Seçim sonuçlarının yıllardır büyük acılar ve zorluklar yaşayan dost ve kardeş Irak halkı için hayırlı olmasını diliyoruz. Seçim sonuçlarının meşruiyetinin tesisi bakımından söz konusu usulsüzlük iddialarının Irak Yüksek Seçim Kurulu tarafından araştırılması önem taşımaktadır. Irak"ın siyasi birliğinin ve toprak bütünlüğünün korunmasına büyük önem atfeden Türkiye, Irak halkının tüm kesimlerini kucaklayacak bir hükümet kurulmasının, terörizmle mücadele, toplumsal uzlaşı ve yeniden yapılanma gibi çetin sınamaların başarıyla üstesinden gelinmesi bakımından önem taşıyacağına, bölgemizin güvenlik ve istikrarı üzerinde de olumlu yansımaları olacağına inanmaktadır” denildi.

ENDONEZYA"DAKİ TERÖR SALDIRILARI
Dışişleri Bakanlığından Endonezya"da gerçekleşen terör saldırısına ilişkin yapılan açıklamada ise, “Bugün Endonezya"nın Surabaya kentinde 3 ayrı kilisede meydana gelen ve 9 kişinin ölümü ile onlarca insanın yaralanmasına yol açan menfur terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Bu acı olay nedeniyle Endonezya halkının üzüntüsünü paylaşıyor ve hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Terör örgütleri tarafından hedef alınmış bir ülke olarak Türkiye, terörle mücadelesinde Endonezya"nın yanında olmayı sürdürecektir” ifadeleri yer aldı.
(İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   Dışişleri, Bakanlığından, çifte, açıklama

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.