booked.net
 
 

 


Filistin"de şehit sayısı 60"a yükseldi

Filistin ABD"nin İsrail Büyükelçiliğini Tel Aviv"den Kudüs"e taşımasını protesto eden Filistinlilere karşı İsrail askerlerinin katliamında şehit olan Filistinlilerin sayısı 60"a yükseldi. Yaralı sayısının ise 2771 olduğu belirtildi.

ABD"nin İsrail Büyükelçiliğini Tel Aviv"den Kudüs"e taşımasını protesto eden Filistinlilere karşı İsrail askerlerinin katliamında şehit olan Filistinlilerin sayısı 60"a yükseldi. Yaralı sayısının ise 2771 olduğu belirtildi.
Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail askerlerinin ABD Büyük elçiliğinin Kudüs"e taşımasını protesto eden göstericilere ateş ederek şehit ettiği Filistinli sayısının 60"a yükseldiğini açıkladı. Bakanlık hayatını kaybedenlerin 6"sının çocuk, dördünün güvenlik görevlisi olduğunu söyledi. Yaralı sayısının ise 2771 olduğu belirtildi. Hayatını kaybeden 6 çocuktan birinin göz yaşartıcı gazdan etkilenen 8 aylık kız çocuğu Leyla el Gandur olduğu ifade edildi. İçişleri Bakanlığı yaralananların 122"sinin çocuk 44" ünün de kadın olduğu açıklandı.
Filistin Sağlık Bakanlığı Bin 204 Filistinlinin gerçek mermi ile yaralandığı, 79 Filistinlinin ensesinden, 161"nin kolundan 62"sinin de sırtından ve göğsünden vurulduğu, 52"sinin karnından, bin 55"inin de bacaklarının alt kısmından vurulduğunu açıkladı.
Yaralıların en az 203"ünün çocuk olduğu, 78"inin de kadın olduğu ifade edildi.

27"SİNİN HAYATİ TEHLİKESİ VAR
Yaralıların 27"sinin hayati tehlikesinin bulunduğu, 59 ‘unun ciddi şekilde yaralandığı, 735"inin ise orta derecede yaralı olduğu, 882"sinin ise hafif yaralandığı ifade edildi. 3 kişinin plastik mermiyle, 91"inin şarapnel parçasından yaralandığı, 100 kişide kesikler ve morluklar oluştuğu, 737 kişinin ise göz yaşartıcı gazdan etkilendiği kaydedildi.
İçişleri Bakanlığı hayatını kaybeden 4 güvenlik görevlisinin görevlerini yaparken öldürüldüğünü söyledi. İsrail askerlerinin ateş açması sonucu bir ambulansın hasar gördüğü, bir doktor ve 11 gazetecinin yaralandığı ifade edildi.
(İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto  ETİKETLER :   Filistin"de, şehit, sayısı, 60"a, yükseldi

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.