booked.net
 
 

 


Günün özeti

Günün özeti Günün tüm önemli gelişmelerini sizin için derledik.

Günün tüm önemli gelişmelerini sizin için derledik.

İlk ders zili çaldı
İstanbul - İlk ders zili çaldı, yeni eğitim-öğretim yılı başladı.

46 terörist etkisiz hale getirildi
Ankara - İçişleri Bakanlığı, iç güvenlik operasyonları kapsamında bir haftada 2"si sözde üst düzey olmak üzere 46 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

İşsizlik rakamları açıklandı
İstanbul - Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2018 yılı Haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 64 bin kişi artarak 3 milyon 315 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise değişim göstermeyerek yüzde 10,2 seviyesinde gerçekleşti.

Ankara"da FETÖ operasyonu: 22 gözaltı kararı
Ankara - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında başlatılan FETÖ soruşturmasında 12"si mahrem imam 10"u asker olmak üzere 22 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.

"Utanmasalar Türkiye"nin anahtarını isteyecekler"
İstanbul - TBMM Başkanı Binali Yıldırım, “Düne kadar İHA"ları bize vermiyorlardı. Şimdi dünyanın en gelişmiş İHA"larını SİHA"larını biz yapıyoruz. Hakkımız olan uçaklarımızı vermemek için çeşitli bahaneler yapıyor. Utanmasalar Türkiye"nin anahtarını isteyecekler” dedi.

Kılıçdaroğlu"ndan İş Bankası açıklaması
Ankara - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP"nin Türkiye İş Bankası"ndaki hisseleriyle ilgili, "Biz 5 kuruş para almayız. O para Türk Dil Kurumuna ve Türk Tarih Kurumuna gider. Çünkü Atatürk"ün vasiyeti böyle" dedi.

Türkiye"nin örnek misafirperverliği
Hatay - Altınözü Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi, Suriye"deki iç savaştan kaçarak Türkiye"ye gelen 8 bin 500 Suriyeliye ev sahipliği yapıyor.
(İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto  ETİKETLER :   Günün, özeti

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.