booked.net
 
 

 


Macron: Avrupa kendi ordusunu kurmalı

Macron: Avrupa kendi ordusunu kurmalı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD"nin Rusya ile 1987"de yaptığı orta ve kısa menzilli balistik ve kruz füzelerinin kaldırılması anlaşmasından çekilmesinin Avrupa"nın güvenliğini tehlikeye sokacağını belirtti, gerçek bir Avrupa Ordusunun kurulmasını teklif etti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD"nin Rusya ile 1987"de yaptığı orta ve kısa menzilli balistik ve kruz füzelerinin kaldırılması anlaşmasından çekilmesinin Avrupa"nın güvenliğini tehlikeye sokacağını belirtti, gerçek bir Avrupa Ordusunun kurulmasını teklif etti.
French Radio Europe 1"e konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, özellikle ABD"nin Sovyetler Birliği ile 1987 yılında yaptığı orta menzilli füzelerin kaldırılması anlaşmasından çekileceğini hesaba katarak, savunmada daha çok kendine dayalı olması için Avrupa Birliğinin kendine ait gerçek ordusunun oluşturulması gerektiğini söyledi. Macron, "ABD Başkanı Trump"ın birkaç hafta önce silahsızlanma anlaşmasından çekileceğini gördüğüm zaman burada kurban kim olacak? Avrupa ve onun güvenliği. Ben abartmıyorum” dedi. Macron, Avrupa"da iki dünya savaşı arasındaki dönemle hali hazırdaki siyasi iklimi kıyaslayarak milliyetçiliğin ekonomik ve finansal krizin kıtayı etkilemesinde bir paralellik bulunduğunu söyledi.
(İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   Macron, Avrupa, kendi, ordusunu, kurmalı

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.