booked.net
 
 

 


Narenciye defilesi hayran bıraktı

Narenciye defilesi hayran bıraktı Mersin"de bu yıl 6."sı gerçekleştirilen Uluslararası Narenciye Festivali kapsamında düzenlenen "narenciye" temalı defile izleyenleri hayran bıraktı.

Mersin"de bu yıl 6."sı gerçekleştirilen Uluslararası Narenciye Festivali kapsamında düzenlenen "narenciye" temalı defile izleyenleri hayran bıraktı.
4 yıl aradan sonra Mersin yeniden narenciye festivaline kavuştu. İlki 2010 yılında yapılan ve 2015 yılına kadar aralıksız sürdürülen Uluslararası Mersin Narenciye Festivali, 4 yıldır çeşitli nedenlerden yapılmıyordu. Türkiye"nin narenciye ihtiyacının yüzde 55"inin karşılandığı Mersin"de gerçekleştirilen Uluslararası Narenciye Festivali, sabah saatlerinde kortej yürüyüşüyle başladı. Etkinlikler kapsamında 70 ton narenciye kullanılarak birbirinden ilginç figürler ortaya çıkartılırken, festival alanı karnaval havasına döndü.

NARENCİYE DEFİLESİ İZLEYENLERİ ETKİLEDİ
Festival kapsamında merkez Mezitli ilçesi Adnan Menderes Bulvarı"ndaki Kültür Park içerisinde narenciye temalı defile düzenlendi. Mersin Olgunlaşma Enstitüsü tarafından aylar öncesi hazırlıklarına başlanan defile, izleyenleri etkiledi. Narenciye ürünlerinin kullanıldığı kıyafetlerle boy gösteren mankenler, tam not aldı. Ayrıca 30 ülkeden gelen 700 gösteri grupları ve flyboard gösterisi de festivali renklendirdi.
Mersin Valiliği koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Borsası, merkez ilçe belediyeleri ve çok sayıda kuruluşun desteğiyle düzenlenen festival yarınki etkinliklerle devam edecek.
(Koray Ünlü-Güray Gürdal/İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto  ETİKETLER :   Narenciye, defilesi, hayran, bıraktı

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.