booked.net
 
 

 


Günün Özeti

Günün Özeti Günün önemli gelişmelerini sizler için derledik

Günün önemli gelişmelerini sizler için derledik

İstanbul Valisi Yerlikaya, İBB Başkan Vekilliği görevine başladı
Yüksek Seçim Kurulu"nun (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve yenilenmesine karar vermesinin ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi. 23 Haziran"da yenilenecek seçime kadar İBB Başkan Vekili olarak görev yapacak olan Vali Yerlikaya bugün saat 18.15 sıralarında İBB binasına geldi. Yaklaşık bir buçuk saat içeride kalan Vali Yerlikaya"nın bugün itibariyle göreve başladığı açıklandı.

...

MHP lideri Bahçeli"den "İstanbul" açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, YSK"nın İstanbul kararına ilişkin, “Karara tartışmasız saygı duyuyoruz. Herkesten aynı tavır ve tutarlılığı bekliyoruz. YSK"nın vermiş olduğu kararı alenen karalamak, çarpıtmak, darbe olduğunu söylemek, kurul üyelerine çete üyesi, hukuk cinayeti işlediler gibi itham ve iftiralarda bulunmak kirli bir ağızdır, yanlı bir bakıştır, yanlış bir değerlendirmedir, sakat bir zihniyetin sızlanmasıdır” dedi.

...

İsrail Gazze"de 800"den fazla binaya zarar verdi
Gazze İmar Bakan Yardımcısı Naci Serhan, İsrail"in 3 gün süren bombardımanında Gazze"de 130 binanın tamamen yıkıldığını ve 700 tanesinin de kısmen zarar gördüğünü açıkladı.

...

Karlı dağların zirvesini yuva yapan Mehmetçikten vatan savunması
Hakkari"nin Yüksekova ilçesinin İran sınırındaki 3 bin 100 rakımlı Tuğ Tepe Üs Bölgesinde sınır güvenliğini sağlayan kahraman Mehmetçik, mayıs ayına rağmen ağır kış şartlarının hüküm sürdüğü bölgede bir yandan PKK"lı teröristlerle bir yandan da kaçakçılıkla mücadele ediyor.

...

58 yaşında bisikletle Türkiye"yi turluyor
İzmirli 58 yaşındaki Ali Kantarcı, 5 yıl önce bisikletle çıktığı turda şu ana kadar 48 bin kilometre yol gitti. Kantarcı, bu yılki bisiklet turuna ise Van"da başladı.
(İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto  ETİKETLER :   Günün, Özeti

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.