booked.net
 
 

 


Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy:""Karara herkesin saygı göstermesi gerekir""

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy: Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy:"İstanbul"da seçimlerin yenilenmesi kararı 31 Mart 2019"da yapılan seçimlerde kanuna aykırı unsurların tespit edilmesi nedeniyle alınmıştır ve seçim sonuçlarından bağımsızdır. Seçimleri yönetme ve denetleme yetkisini Anayasamızdan alan ve üyeleri yüksek yargı organları mensupları arasından seçilen Yüksek Seçim Kurulu tarafından alınan bu karara herkesin saygı göstermesi gerekir. Benzer gelişmelerin daha önce ABD ve başka ülkelerde de yaşandığının, bunların demokrasinin kuralları çerçevesinde çözümlendiğinin hatırda tutulması gerekir."

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy:"İstanbul"da seçimlerin yenilenmesi kararı 31 Mart 2019"da yapılan seçimlerde kanuna aykırı unsurların tespit edilmesi nedeniyle alınmıştır ve seçim sonuçlarından bağımsızdır. Seçimleri yönetme ve denetleme yetkisini Anayasamızdan alan ve üyeleri yüksek yargı organları mensupları arasından seçilen Yüksek Seçim Kurulu tarafından alınan bu karara herkesin saygı göstermesi gerekir. Benzer gelişmelerin daha önce ABD ve başka ülkelerde de yaşandığının, bunların demokrasinin kuralları çerçevesinde çözümlendiğinin hatırda tutulması gerekir."
(İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   Dışişleri, Bakanlığı, Sözcüsü, Aksoy""Karara, herkesin, saygı, göstermesi, gerekir""

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.