booked.net
 
 

 


Netanyahu: ”Golan Tepelerinde Trump şehrinin yerini buldum”

Netanyahu: ”Golan Tepelerinde Trump şehrinin yerini buldum” İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Golan tepelerinde, adına Trump diyeceği yeni şehrin yerini tespit ettiğini açıkladı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Golan tepelerinde, adına Trump diyeceği yeni şehrin yerini tespit ettiğini açıkladı.
Netanyahu, 23 Nisan"da Golan tepelerinde bir İsrail yerleşim bölgesi kuracağını ve ABD Başkanının Golan Tepelerinin İsrail toprağı olarak tanıdığını açıklamasına jest olarak adına ‘Trump" diyeceğini açıklamıştı.
Bugünkü haftalık kabine toplantısında “Golan Tepelerinde Başkan Trump"ın adını vereceğimiz bir yerleşim yeri kuracağıma söz verdim. Golan tepelerindeki bu yerleşim bölgesinin yerini bulduğumu size söylemek istiyorum. Bu süreç başladı” dedi.
Netanyahu, geçen ay yapılan seçimlerden sonra kurma aşamasında olduğu yeni hükümete bu kararı sunacağını söyledi.
İsrail 1967 yılındaki altı gün savaşlarında Suriye"nin elinde bulunan Golan Tepeleri"ni işgal etmişti. İsrail"in Golan tepelerini kontrol altında tutması ve Trump"ın Golan Tepeleri"nin İsrail toprağı olarak kabul etmesini Uluslararası toplum kabul etmiyor.
(Muhammed Rabah/İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   Netanyahu, ”Golan, Tepelerinde, Trump, şehrinin, yerini, buldum”,

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.