booked.net
 
 

 


Gözler YSK"da

Gözler YSK Yüksek Seçim Kurulu"nun (YSK), CHP ve İYİ Parti"nin tam kanunsuzlukla İstanbul seçimlerinin tamamının iptaline yönelik başvurusunu bugün karara bağlaması bekleniyor.

Yüksek Seçim Kurulu"nun (YSK), CHP ve İYİ Parti"nin tam kanunsuzlukla İstanbul seçimlerinin tamamının iptaline yönelik başvurusunu bugün karara bağlaması bekleniyor.
YSK, geçtiğimiz haftalarda AK Parti ve MHP"nin İstanbul için olağanüstü itirazlarına yönelik başvurusunu neticelendirmiş ve büyükşehir belediyesi seçiminin yenilenmesine karar vermişti. Seçim tarihini de 23 Haziran 2019 olarak belirlemişti. Millet ittifakının içinde bulunan CHP ve İYİ Parti ise tam kanunsuzluk iddiasıyla yeni bir dilekçe verdi. Dilekçede, “Mademki sandık kurullarının oluşumundaki usulsüzlük nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi iptal ediliyor, o zaman aynı usulle teşkil edilen sandık kurullarının görev yaptığı 24 Haziran seçimleri de iptal edilmeli” görüşü ileri sürüldü. Böylece; 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan"ın mazbatasının iptalinin ve İstanbul"da gerçekleşen 39 ilçedeki tüm seçimlerin iptal edilmesine dair başvuru YSK"ya bildirildi. Kurulun bugün toplanarak millet ittifakı partilerinin bu başvurularını karara bağlaması bekleniyor. Toplantının kurul üyelerinin gelmesiyle saat 14.00"te başlayacağı ifade ediliyor.
(İrfan Çalışkan /İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   Gözler, YSK"da

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.