booked.net
 
 

 


Türkiye İzlanda"ya nota verdi

Türkiye İzlanda Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu 4. maçında İzlanda"ya konuk olacak olan A Milli Takımımıza, İzlanda"da yapılan muamele nedeniyle Norveç Büyükelçiliği aracılığıyla nota verildi.

Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu 4. maçında İzlanda"ya konuk olacak olan A Milli Takımımıza, İzlanda"da yapılan muamele nedeniyle Norveç Büyükelçiliği aracılığıyla nota verildi.
Avrupa Şampiyonası Elemeleri"nde İzlanda"yla aynı grupta bulunan A Milli Futbol Takımımız, bu maçın oynanması için dün İzlanda"ya gelirken, havalimanında uygulanan muamele nedeniyle futbolcular büyük tepki göstermişti. Takım kaptanları Burak Yılmaz ve Emre Belözoğlu, havalimanında bekleyen Türk gazetecilere açıklama yaparken, tekrar tekrar arandıklarını ve pasaport kontrolünden çok zor şekilde geçirildiklerini söylemişti. Yaşanan bu durum nedeniyle kafilede sinirler gerilirken, Emre Belözoğlu"nun röportajı sırasında bir İzlanda vatandaşının arkadan gelip mikrofonların yanına tuvalet fırçası uzatması ise bardağı taşıran nokta oldu.

NORVEÇ BÜYÜKELÇİLİĞİ NOTA VERDİ
Emre Belözoğlu"nun havalimanında basın mensuplarına açıklama yaptığı sırada arkadan yaklaşan bir İzlanda vatandaşı, yaşanan hengameyi fırsat bilerek, gazeteci gibi yaklaşarak mikrofonların yanına tuvalet fırçası uzatmıştı. Bu olay sonrası Türkiye"de her kesimden tepki gelirken, hükumet yetkilileri de Norveç Büyükelçiliği aracılığıyla İzlanda"ya nota verdi.
(Bozhan Memiş /İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   Türkiye, İzlanda"ya, nota, verdi

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.