booked.net
 
 

 


Kavurucu sıcakta kar yiyerek serinliyorlar

Kavurucu sıcakta kar yiyerek serinliyorlar Adana'da nem ile birlikte 45 dereceye kadar yükselen sıcaklarda bazı vatandaşlar, Demirkazık Dağlarından kamyonlarla getirilen karları yiyerek serinliyor.



FATİH KEÇE
ADANA


Türkiye'ye etkisi altına alan sıcak hava dalgası Adana'da da etkisini artırdı. Adana'da hava sıcaklığı nem ile birlikte 45 derece hissediliyor. Gündüz vatandaşlar dışarı çıkmayı tercih etmezken, serinlemek için de ilginç yöntemler deniyor.

Adanalı'nın serinlemek için tercih ettiği ilk yol, Niğde'nin Çamardı ilçesinde bulunan Demirkazık Dağlarından getirilen karı satın almak. Karı satın alan vatandaşlar içine şeker ve pekmez katarak karsambaç yapıp yiyerek serinliyor.

Demirkazık Dağlarından kKarı getiren Ünal Köroğlu (43), karı satmak için, "Kara gel, kara gel. Adana'nın sıcağında Demirkazık'ın karı ile serinle" diye bağırarak satışını artırmaya çalışıyor.
Gerçek mesleği sebzeci olan Köroğlu, Adana'yı serinletmek için çok zahmetli bir şekilde kar getirdiklerini söyleyerek, "Kim kaç liralık isterse o kadar kar veriyoruz. Bu yıl 4 kamyon kar getirdim. Sıcaklık arttıkça bizim işlerde açılıyor" dedi.

Çocuklarıyla birlikte kar satın almaya gelen Ali Topaloğlu (32) da, Adana'nın çok sıcak olduğunu bu nedenle serinlemek için kar satın aldıklarını belirterek, "Karı alıp şeker ve pekmezle karıştırıp yiyoruz. Özellikle şeker katıp yediğimiz zaman çok serinliyoruz. Biz yaz ayları geldiği zaman sürekli buradan kar alıyoruz" diye konuştu.

Kar alan 58 yaşındaki Hürü Çepiç ise, sıcağa dayanamadıklarını ifade ederek, "Hava çok sıcak, aklı olan kar yer. Bu havada kar yemezsen yaşayamazsın" dedi.

12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto 



 ETİKETLER :   Kavurucu, sıcakta, kar, yiyerek, serinliyorlar

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.