booked.net
 
 

 


LYS maratonunda son gün

LYS maratonunda son gün Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) son sınavı bugün yapılıyor. Sınava geç kalan öğrenciler büyük panik yaşarken, okulların yakınındaki inşaatlar sınav saatinde durduruldu.MEHMET ALTUNIŞIK-OĞUZCAN YAZAR
İSTANBUL

LYS'nin sonuncusu olan edebiyat-coğrafya sınavı (LYS-3) başladı. Türkiye'de 81 ilde ve Lefkoşa'da yapılan sınav saat 10.00'da başladı. 649 bin 716 adayın katıldığı sınav tek oturumda yapılıyor. 120 dakika sürecek sınav öncesi adayların heyecanlı oldukları gözlendi. Son sınav öncesinde adaylar erkenden sınava girecekleri okullara gelirken, aileleri onları yalnız bırakmadı. Diğer sınavları başarı ile geçtiklerini belirten öğrenciler, son sınavdan da başarı ile çıkmak istediklerini söyledi.

Okulun kapısına kadar çocuklarına eşlik eden veliler ise daha sonra bekleyişe geçti. Velilerden kimi Kur'an-ı Kerim okuyarak ve dua ederek dışarıda beklerken bazıları el işi yapmayı tercih etti. Velilerin de en az öğrenciler kadar heyecanlı oldukları gözlendi.

Öte yandan sınava geç kalan öğrencilerin panik yaşadıkları görüldü. Gümüşsuyu'ndaki İstanbul Teknik Üniversitesi'nde sınava giren bir öğrenci, kimliğini unutup geri dönünce sınava son dakika da yetişti. Babası ile birlikte koşarak okula gelen genç kız, sınav görevlilerine belgelerini göstererek içeri girdi. Okulun yakınında devam eden inşaat ise sınav öncesi durduruldu. Polis ekipleri inşaat görevlileriyle konuşarak, “Sınav bitene kadar çalışma yapmayın” uyarısında bulundu.

12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   LYS, maratonunda, son, gün

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.