booked.net
 
 

 


 İktidara payanda olmak.... - 20/01/2017

Melis Topçu..
E-Posta
Baykal , anayasa değişiklik teklifinin esas nedeninin, cumhurbaşkanının yargı korkusu olduğu iddiasında..
Mevcut anayasada belirsiz olan cumhurbaşkanının yargılanma prosedürünün, değişiklik teklifi ile düzenlendiği iddialarına karşı da, sayısal gerekliliiği sağlamanın neredeyse imkansız olduğunu, yargılanma aşamasına gelinse bile, kendi atadığı yargıçların adaletli bir yargılama yapamayacağını ileri sürüyor....
Anayasa değişiklik teklifinde işbirliği yapan mhp'nin, akp'nin mütemmim cüzü haline getirilmesinin de bu amaca hizmet edeceği ,siyaset kulislerinde konuşuluyor..
Mhp yönetimi ,akp iktidarında önceleri muhalefet yapar gözüktü, kaset operasyonuna uğradı, etkili üyelerini savunmadı, onlara safra muamelesi yaptı ve mahçup halde silinmelerine göz yumdu....,
İlkesel duruş ambalajına sığındı,, 17/25 yolsuzluk iddialarında, önce iktidarı'ni itham etti, sonra ,bu iddialarını, kaset darbesine uğrayan eski yol arkadaşları gibi, unuttu..
Rivayet edildiğine göre,parti içi muhalefetin hamlesini savuşturmaya çalışırken, külliyeye mülteci olmasının, bu unutkanlığında payı büyük..
Fotoğrafa bakınca, ortada herhangi bir ilke olmadığı açık,..
Bu çalkalanma,Türkçü fikriyatın, islamcı siyasetin bir türevi haline gelmesi sayılamaz, ama bu kadar sapma Türkiye tefekkürünün önemli bir damarının dumura uğraması tehlikesi doğurabilir mi, esas soru bu.. ..
Açık olan husus,
mhp'ne oy veren seçmenin,, , liberallerin yerine, cumhurbaşkanının siyasi geleceğine payanda olunmasını, hazmetmesi, zor olacak......Melis Topçu..


YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!

Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 Bu köşenin diğer yazıları;
AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.