booked.net
 
 

 


 Yıkma Tc devletini muhterem..!! - 07/08/2017

Osman Kaygısız
E-Posta
TC'ni kurulduğundan bu yana dışarıdan, içeriden yıkmak için uğraşıyorlar.
Harici bedhahları anlamak kolay , dahili olanların bu nefretini ise zor. Bu nefret giderek daha patalojik bir hal alıyor...

Bir devlet var, iyi kötü ele geçirmişsiniz, ilk anti-emperyalist istiklal mücadelesi ile kurulmuş, bu günlere gelmiş, sizler gibi kripto iflah olmaz muarızlarını bağrında taşımış, yetiştirmiş, yeşertmiş.
İhya edip, zahiri amacınıza uygun daha demokrat, daha hoşgörülü bir devlet yapmak yerine , bu yıkmak histerisi nereden kaynaklanıyor?
Dünyada eşi benzeri olmayan, sadece böyle kafalarda keramet bulabilecek olan "anayasa" oylaması sürecinde , "...millet gümbür gümbür devletini kuruyor..." iddiaları da,"yıktık kuruyoruz" ham hayali kaynaklıydı.
Yeni devlet tasarısı için yapılan oylama "pata" sonuçlandı..
Halkın yarısı," kalsın muhteremler almıyoruz" dedi..
Halkoylamasına şaibe bulaştı, uluslararası gözlemciler, sonuçların adil olmadığını rapor ettiler. YSK itirazları, AYM'de başvuruları ciddiye almadı. AİHM'nin müdahil olması gündemde...

Hal böyle olmasına, halkın yarısı karşı çıkmasına rağmen, "yıktık, yenisini kurduk" cüreti, haksız tahrik teşkil eder, yakışıksızdır, toplumsal barış bakımından tehlikelidir.

Osman Kaygısız


YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!

Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 Bu köşenin diğer yazıları;
AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.