booked.net
 
 

 


 A oğlum bunlar kimlerden dir? Onlar bizlerdendir Ana. - 28/02/2012

Adaletli Yargıç
E-Posta
Yeryüzünde insanlar ya sigara içerler ya da içmezler. İçenler, sigaralarını çakmak ya da kibritle yakarlar Ve bunların bir kısmı da kanserden ölür. Ama....dünyada demir çelik haddehanesinde çalışan hiçbir işçinin,sigarasını yakmak amacıyla 600 tonluk pres makinesinin arasından emekleyerek geçip 2450 santigrat sıcaklığındaki fırına ulaşmaya çalışırken can verdiği görülmemiştir.
Türkiye'de görülmüştür.

Bütün dünyada haşarat, özellikle sivrisinek vardır, buralarda da sinek ilacı kullanılır. Ama sivrisinek yutup da midesine kaçan sineği öldürmek üzere ağzına Sinek ilacı sıkmak suretiyle zehirlenip ölen, görülmemiştir.
Türkiye'de görülmüştür.

Dünyanın her yerinde insanlar berbere gidip tıraş olurlar ama hiçbir Berber, rahatlatmak amacıyla müşterisini kanırtırken adamın boynunu kırıp onu öldürmemiştir.
Türkiye'de öldürmüştür.

Örneğin, bir bankamatikten para çekmek için düğmeye bastığınızda elektrik çarpmaz ve ölmezsiniz...
Türkiye'de ölürsünüz.

Örneğin; hiçbir yerde, otoyolda giderken radyoda duydugu göbek havası eşliğinde göbek atmak için arabayı sağ şeride çeken ve az sonra da arkadan gelen arabanın çarpması sonucu ölen bilinmez.
Türkiye'de bilinir.

Nüfus sayım günü sokağa çıkma yasağı nedeniyle bomboş otoyolda Sayım görevlisi bariyerlere çarpıp ölmez. (Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yoktur ve olamaz).
Türkiye’de ölür.

Aynı işyerinde biri gece, biri de gündüz vardiyasında çalışmakta olan Ve Her ikisi de 'mobilet' kullanan bir baba-oğul dan , birisi işten çıkıp eve Giderken öteki evden işe gelirken bir Kavşakta karsılaşmazlar ve birbirlerine selam vermek için ellerini Kaldırınca çarpışıp her ikisi de ölmezler.
Türkiye’de ölürler.

Marangoz atölyesinde çalışan işçiler paydosta üzerlerindeki talaşları Temizlemek için birbirlerine 'kompresör' Tutarlarken, biri ötekine şaka yapmak için kompresörü onun arkasına yöneltmez, öteki de 'şaka öyle olmaz böyle olur' diye aynı kompresörü alıp berikinin makatına sokmaz ve adam bağırsakları patlayarak ölmez.
Türkiye’de ölür.


Gemi mühendisi kazanı kontrol etmek için kazana girdiğinde biri gelip Kazanın kapağını kapatmaz ve Sonra da gemi yola çıkmaz.
Türkiye’de çıkar.


Bir adam ayakkabısının içine kaçan taştan kurtulmak için elektrik direğine yaslanıp ayakkabısını çıkarıp silkelediğinde, yoldan geçen bir başkası onu elektrik çarptığını sanmaz ve elektrikle bağlantısını kesmek amacıyla kafasına kürekle vurarak onu öldürmez.
Türkiye’de öldürür.


Dünyanın hiçbir şehrinde, 'Buralarda bir pideci varmış, ne tarafta acaba?' sorusuna 'Kıymalı mı, peynirli mi?' diye cevap verilmez...
Türkiye’de cevap verilir.


Bunları yapanlar kimlerdendir?
Bunları yapanlar Türklerdir, Kürtlerdir, Çerkezlerdir, Ermenilerdir, Rumlardır, Süryanilerdir, Araplardır, Zazalardır vb……………………….
ancak sonuçta bunlar bizlerdendir.Adaletli Yargıç


YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!

Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 Bu köşenin diğer yazıları;
AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.